Forum Discuţii diverse Discuţia la modă 9/11
Discuție deschisă în Discuţia la modă

9/11

Avand in vedere ca astazi se implinesc 10 ani de la atentatele teroriste da la WTC, doresc sa aduc un omagiu celor care au cazut victime tuturor atacurilor teroriste (WTC, Madrid, Londra etc), inclusiv romanilor care si-au pierdut viata in aceste atentate.

Dumnezeu sa ii ierte!
Subscriu acestui demers! Dumnezeu sa-i ierte pe acei oameni nevinovati !
Ma alatur si eu acestui omagiu!
Sa-i ierte d-zeu si Doamne ajuta sa nu treca si Romania prin asa ceva..
Cand s-a intamplat, abia venisem de la serviciu si dadusem drumul la televizor din obisnuinta, sa fie ceva, un zgomot de fond acolo, pana pregateam masa. De-abia fusese lovit primul turn.
Am crezut ca e un film si cum mie nu imi plac filmele cu incendii, naufragii, prabusiri de avioane etc. am schimbat canalul. Dupa inca 2 canale schimbate am realizat ca e real.

Nu pot descrie in cuvinte ce am simtit, dar senzatia pe care am avut-o cand am vazut si al doilea avion infingandu-se a fost de durere fizica.
Toate speculatiile care se fac pe marginea subiectului, ca americanii insisi ar fi planuit si realizat asta, ma dezgusta.

Iar ce vad acum cand ma gandesc la 11 septembrie e fotografia omului care s-a aruncat dintr-unul din turnuri.

Dumnezeu sa-i odihneasca...
VIDEO cu reactia lui Bush cand a aflat de atacurile teroriste din 9/11:

[ link extern ]