Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lipsa avocat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lipsa avocat

am un proces in instanta pt stabilirea succesiunii dar am amanat primul termen din lipsa de aparator(avocat).am un al doilea termen pe 15.09 . ce se intampla in cazul in care avocatul meu nu se prezinta in instanta?cred ca e putin neserios dar e un avocat foarte bun de aceea nu vreau sa l schimb nici sa l judec pana nu ma conving.ce pot face daca nu se prezinta si care sunt riscurile?stima
ar fi foarte rau daca nu ar veni
poate se cer probe,expertiza,ar trebui sa depuna intampinare...
daca nu vine si nu trimite substituent..e rau
in acest caz (daca nu se prezinta)as putea sa l schimb?cum se face asta?stima