avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 549 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... lipsa avocat
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

lipsa avocat

am un proces in instanta pt stabilirea succesiunii dar am amanat primul termen din lipsa de aparator(avocat).am un al doilea termen pe 15.09 . ce se intampla in cazul in care avocatul meu nu se prezinta in instanta?cred ca e putin neserios dar e un avocat foarte bun de aceea nu vreau sa l schimb nici sa l judec pana nu ma conving.ce pot face daca nu se prezinta si care sunt riscurile?stima
Cel mai recent răspuns: loredana69 , utilizator 20:34, 12 Septembrie 2011
ar fi foarte rau daca nu ar veni
poate se cer probe,expertiza,ar trebui sa depuna intampinare...
daca nu vine si nu trimite substituent..e rau
in acest caz (daca nu se prezinta)as putea sa l schimb?cum se face asta?stima

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Judecare in lipsa(contestatie amenda) the_power_25xxxx the_power_25xxxx am contestat la judecatorie o amenda. Procesul e pe 24 februarie Pana acum politia nu a depus nimic in itampinare. 1) Influenteaza in vreun fel faptul ca nu ma ... (vezi toată discuția)
Tergiversare succesiune - paratul nu vrea sa se prezinte la proces escape2009 escape2009 In cazul de fata exista doar 2 mostenitori si una din parti nu este de acord cu deschiderea succesiunii dorind amanarea . Reclamantul a acceptat succesiunea in ... (vezi toată discuția)
Martorii, nu sunt obligati prin lege a se prezenta la proces? camicr camicr concubinul meu,a semnat in numele meu un contract de furnizari telecomunicatii(semnatura lui reala)eu,la acea perioada lucram in italia,in 2007,(din 2005 si in ... (vezi toată discuția)