Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pentru a pleca din tara la munca peste hotare este ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pentru a pleca din tara la munca peste hotare este necesar sa imi anunt fosta sotie?

Sunt divortat, am 2 copii in custodia fostei neveste.
Este necesar sa fac un act notarial sa pot pleca din tara la munca afara?
Nu, nu e nevoie. Trimiteti pensia stabilita la timp
Da, nu exista nicio obligatie legala in acest sens.

Daca trimiteti pensia nu sunt probleme.
Daca veniturile dvs. vor fi mai mari va poate obliga prin justitie la o pensie mai mare decat cea prezenta.