avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 514 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... Pentru a pleca din tara la munca peste hotare este ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

Pentru a pleca din tara la munca peste hotare este necesar sa imi anunt fosta sotie?

Sunt divortat, am 2 copii in custodia fostei neveste.
Este necesar sa fac un act notarial sa pot pleca din tara la munca afara?
Cel mai recent răspuns: CLAUDIU LASCOSCHI , Avocat 19:05, 13 Septembrie 2011
Nu, nu e nevoie. Trimiteti pensia stabilita la timp
Da, nu exista nicio obligatie legala in acest sens.

Daca trimiteti pensia nu sunt probleme.
Daca veniturile dvs. vor fi mai mari va poate obliga prin justitie la o pensie mai mare decat cea prezenta.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Divor cu minorii vrinceanu mariana vrinceanu mariana Buna ziua. Sotul meu dupa 17 ani de casatorie din care 16 an in concubinaj si un 1 an cu acte, a hotarat impreuna cu familia lui compusa din masa si sora sa ... (vezi toată discuția)
Recalculare pensie alimentara (si din urma?)- fara venit d12d d12d Buna ziua, Va rog sa ma ajutati. Am doi copii minori, de 10 ani, gemeni (asta inseamna mereu cheltuieli duble, la tot!), iar sotul declara ca nu are venituri ... (vezi toată discuția)
Pensie alimentara emily1975 emily1975 Buna! Fostul meu sot este medic rezident si vrea sa plece sa lucreze in alta tara. Avem 4 copii. Nu vrea sa declare locul unde va pleca, pentru a nu plati ... (vezi toată discuția)