avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 965 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... drept de utilizare boxa la bloc
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

drept de utilizare boxa la bloc

buna ziua. urmeaza sa cumpar o garsoniera la parter, fara balcon. blocul dispune de boxe la subsol, dar proprietarul nu are boxa in folosinta. vreau sa stiu daca, legal, pot avea drept de folosinta asupra unei boxe/parte dintr-o boxa, deoarece am mare nevoie de spatiu suplimentar de depozitare. cum obtin acest drept? multumesc
a sparge o USA ca sa duci la implinire vointa locatarilor pt eliberarea boxei este ilegala.
Asa cum scrieti si in titul bunicul utiliza boxa.Nu este proprietar.Nu are nici un act de proprietate.Nici un cadrastist nu va face o schita a boxei fara acte.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Proprietate boxa subsol bloc delia89 delia89 Buna ziua, Bunicii mei sunt proprietarii unui apartament la parter intr-un bloc din Bucuresti, construit in anii 80, ei sunt primii proprietari (fiind ... (vezi toată discuția)
Chirie pentru folosirea uscatoriei luciano39ok2007 luciano39ok2007 locuiesc intr-un apartament la bloc la ultimul etaj ,deasupra apartamentului meu este un uscator,de 20 de ani am folosit acest uscator ca magazie ,neavand un ... (vezi toată discuția)