Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... alcoolemie 0.53 aer expirat
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

alcoolemie 0.53 aer expirat

buna ziua.

Am fost depistat cu o alcoolemie de 0.53 in aer expirat, mi-au fost recoltate probe biologice iar acum trebuie sa astept rezultatul.
Imi poate spune cineva daca pot sa mai fac ceva, sau ce s-ar putea face ca e primadata cand am de lucru cu politia si nu stiu ce sa fac.

Multumesc
Ma poate ajuta si pe mine cineva. In data de 18.02.2018 am fost repostat de politie cu o alcoolemie in etilotest de 0,53, am fost dus la spital pentru probe biologice si dupa aproximativ doua luni mi, au venit rezultate le. Prima proba 0,85 iar a doua 0,65.acum daca ma puteți ajuta cu un raspuns:am vreo șansă ca la recalculare sa imi ia sa sub 80? Menționez ca am facut cerere pentru recalculare si in declarație am spus exact cum a fost. am fost cooperant cu domni de la politie. Si in cat timp as primi rezultatul analize lor?