Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... Pot sa dau examenul auto in alt judet?
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

Pot sa dau examenul auto in alt judet?

Am facut scoala de soferi in Timisoara si am picat de 2 ori orasu,la cea mai mica greseala,i sa parut examinatorului ca nu pun frana si a intervenit el la cedeaza trecere. As vrea sa dau examenul in Resita(de unde sunt mai exact,doar ca mi-am schimbat buletinul pe timisoara la matusamea pentru prostia asta de examen),se poate sa imi fac viza de flotant pe Resita sau in C-S si sa il dau acolo?
Buna ,am dat proba teoretic în Ilfov având viza de flotantă, dar a-și vrea sa dau examenul auto în Bacu unde am domiciliu. Oare a-și putea , ar trebui sa mai platesc ceva sau cum mai exact se procedează în 2024. Mulțumesc!