Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... succesiune
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

succesiune

Va rog sa-mi spuneti daca la decesul unuia din parinti copiii
isi pastreaza cota parte din partea acestuia fara a deschide succesiune atat timp cat celalalt parinte traieste. Este un subiect sensibil pe care nu-l deschide nimeni.
va rog sa-mi spuneti cum se procedeaza?

Multumesc!
Revin cu intrebarea daca declaratia de acceptare a succesiunii se poate face doar cu copie dupa certificatul de deces ,CI si certificat de casatorie.
Va multumesc!
Mergeti la un notariat. In principiu nu ar fi o problema.
Va rog sa-mi spuneti daca exista CCM la nivel national? In cazul unei disponibilizari din cauza restrangerii activitatii ,se prevad salarii compensatorii?