Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... destituirea sau revocarea din functia de director al ...
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

destituirea sau revocarea din functia de director al unei scoli

in ce caz poate fi destituit sau revocat din functie un director al unei scoli? de exemplu daca a bruscat un profesor si a batut un elev si mai este si rasist, ca sa nu mai zic de faptul ca nu a dat examen de obtinere a postului de director, ci a fost numit ca director de inspectorul general si nu are nici studii de managament educational ca sa fie director.ce lege prevede destituirea sau revocarea din functie a unui director de scoala generala?
desi am facut plangere la inspectorat, inspectoarea a trimis pe cineva special sa ii ia apararea directoarei, si nu numai ca plangerea mea nu a fost solutionata ci s-a si consemnat in registrul de procese verbale al scolii ca toti profesorii ii tin partea directoarei si eu sunt cea care nu s-a adaptat, lucru total fals.eu in reclamatie am scris un lucru, iar in nota de constatare din registrul de procese verbale nu s-a tinut deloc cont de ce am scris in reclamatie.
va rog raspundeti-mi cat de repede posibil.
alinarms, utilizator
Depuneti contestatie la isj daca va nemultumeste raspunsul! Destituirea o dispune cine l-a numit, respectiv isj, daca nu-si indeplineste obiectivele asumate prin contractul de management.