Forum Discuţii juridice Probleme privind insolvenţa, ... Pot exista doua incuviintari de executare silita ...
Discuție deschisă în Probleme privind insolvenţa, lichidarea judiciară şi falimentul

Pot exista doua incuviintari de executare silita pentru acelasi titlu executoriu ?

Buna ziua. In urma falimentului firmei ( 2005 ) am fost obligat prin sentinta sa platesc unui creditor o anumita suma. Creditorul are 2 - doua -!!! incuviintari silite pentru acest titlu, de la doua judecatorii diferite. Eu al locuit pana in iunie 2010 in Bucuresti, dupa care m-am mutat in provincie. Prima incuviintare este data de Judecatoria sector 2, a doua de Judecatoria orasului in care locuiesc acum. Este permis acest lucru ?
se practica aceasta procedura deoarece legea nu este clara. si in Bucuresti, unde sunt 6 judecatorii se mai obtine incuviintarea executarii la toate cele 6 judecatorii daca exista terti popriti (de exemplu) cu sediul in fiecare sector.