Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... Lichidarea unei Intreprinderi Individuale
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

Lichidarea unei Intreprinderi Individuale

Este obligatoriu cun control fiscal la lichidarea unei Intreprinderi Individuale?
La registrul comertului nu va cere nimeni certificatul de atestare fiscala din care sa rezulte ca nu aveti datorii fata de stat ca si in cazul societatilor comerciale. Eventualele datorii sunt ,,transferate" pe CNP-ul titularului.