Forum Discuţii juridice Magistraţi şi Admitere în ... Nelamurire INM
Discuție deschisă în Magistraţi şi Admitere în magistratură

Nelamurire INM

Avand in vedere multitudinea de modificari , despre care tot se vorbeste, ale examenului de adm. la Inm din 2012, am si eu o nelamurire:
Masterul (sa ai cursuri de master absolvite) va fi cumva obligatoriu pentru inscrierea
la adm Inm?
Orice raspuns e binevenit pentru a ma "lumina".
Multumesc anticipat.
De unde ai mai scos-o si p`asta cu masterul? Ca eu nu am mai auzit....
Conditiile de participare la INM 2012 vor fi cam aceleasi. Au fost niste propuneri de modificare ceva de genul sa se dea si o limba straina si chestii de genul asta. Dar modificari de substanta nu se pot face cu cateva zile inainte de concurs.
Daca pana acum nu s-a hotarat ceva concret, daca nu a fost data nicio decizie a CSM-ului pana acum ......nu va fi nimic nou pentru toamna 2012.
Asa ca, linisteste-te:)