avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1295 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa inmatriculare auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa inmatriculare auto

Daca eu cumpar o masina si propirtarul a platit taxa de prima inmatriculare si se revine asupra taxei cine benficiaza de returnarea taxei eu ca nou proprietar sau vechiul proprietar ?
Cel mai recent răspuns: Monica H. , Consilier juridic 14:25, 5 Septembrie 2008
cel care a facut plata normal;)

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Taxa de poluare platita in 2011 mai este valabila? LILI25 LILI25 Am cumparat o masina cu taxa de poluare platita in 2011. La serviciul inmatriculari mi-a fost respin dosarul pe motiv ca taxa nu este platita pe numele meu. ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare Daniel8925 Daniel8925 Buna ziua.Doresc sa mentionez ca sunt nou aici si imi cer scuze daca am postat unde nu trebue. Am cumparat o masina un passat din 2003 euro 3 inmatriculata in ... (vezi toată discuția)
Taxa auto mihaimisu mihaimisu Buna ziua, Am si eu o nelamurire si anume, am cumparat un autoturism prin 2002 pe care nu l-am imatriculat pe numele meu (luat in evidenta la taxe si impozite ... (vezi toată discuția)