Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de somaj daca sunt PFA?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de somaj daca sunt PFA?

Buna ziua

ies din concediu de crestere al copilului si nu am loc de munca dar vreau sa ma fac PFA unde o sa castig in jur de 200 lei/luna.
Intrebarea mea este pot beneficia de somaj ?Sa stiu daca ma fac PFA sau raman pe somaj unde as castiga aprox 1000lei
multumesc
In acest caz, ar fi trebuit sa primiti decizia de concediere ... luati legatura cu lichidatorul societatii sa va emita aceasta decizie ...