avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 424 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Pot beneficia de somaj daca sunt PFA?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Pot beneficia de somaj daca sunt PFA?

Buna ziua

ies din concediu de crestere al copilului si nu am loc de munca dar vreau sa ma fac PFA unde o sa castig in jur de 200 lei/luna.
Intrebarea mea este pot beneficia de somaj ?Sa stiu daca ma fac PFA sau raman pe somaj unde as castiga aprox 1000lei
multumesc
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 07:41, 28 Septembrie 2011
In acest caz, ar fi trebuit sa primiti decizia de concediere ... luati legatura cu lichidatorul societatii sa va emita aceasta decizie ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Ajutor somaj i.i. Lumena Lumena buna ziua, Am o intreprinde individuala si veniturile mele sunt la limita, as dori sa stiu daca pot beneficia de ajutor de somaj deoarece am inteles ca PFA ... (vezi toată discuția)
Urgent - ajutorul de somaj caef caef Buna ziua. Lucrez la o companie de stat unde urmeaza sa se faca disponibilizari. In cazul in care as fi trecuta pe lista, si in conditiile in care detin un PFA ... (vezi toată discuția)
Sunt somer si vreau sa imi infiintez pfa emma199go emma199go Sunt somer. Vreau sa-mi infiintez PFA . Este adevarat ca : 1. Timp de 3 luni dupa infiintarea pfa-lui voi beneficia in continuare de somaj? 2. dupa aceste 3 ... (vezi toată discuția)