avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 972 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Impozite, taxe şi timbrul de ... taxa auto
Discuție deschisă în Impozite, taxe şi timbrul de mediu 2013. Legalitate şi interpretare juridică

taxa auto

Sall,
am inmatriculat in 2010 un autoturism si as dori sa stiu daca ma incadrez la reducerea de 25%,si unde trebuie sa depun cererea pentru returnarea celor 25% ?
Cel mai recent răspuns: cucu_bau , utilizator 13:26, 21 Septembrie 2011
mai bine ii dati in judecata si va recuperati toti banii platiti nelegal la stat, nu doar 25%
in momentul asta nu aveti cum sa va incadrati...pt ca nu este aprobata noua legea privind taxa auto

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Plata noului timbru de mediu AlexandraMone AlexandraMone Buna ziua, Detin un autoturism achizitionat anul trecut. Am platit taxa de prima inmatriculare pentru el, si am dat statul in judecata. Momentan se judeca, ... (vezi toată discuția)
Recuperare taxa auto gabrriel_08 gabrriel_08 buna ziua, as dori sa stiu , in cazul incare am platit taxa auto in decembrie 2010, iar termenul pt judecata il am in 2 feb 2012 (deci actele sunt bagate ... (vezi toată discuția)
Inmatriculare prin instanta omuverde3d omuverde3d Buna tuturor...Am auzit ca este o cale mai simplasi mai ieftina pt inmatricularea masinilor cu nr de Italia, in cazul meu....Deci, din cate am inteles se poate ... (vezi toată discuția)