Forum Discuţii juridice PFA, II, AF - Persoana fizica ... sediu social ii
Discuție deschisă în PFA, II, AF - Persoana fizica autorizată, Întreprindere individuală, Asociaţie familială

sediu social ii

Am urmatoarea problema: doresc sa-mi infintez o ii in casa parintilor mei. Proprietar era tatal meu in cota de 1/1 care a decedat de ceva timp.La reg.com. trebuie sa depun contractul de comodat care este incheiat cu mama mea si extrasul cf. in care apare tatal meu, nu cred ca e corect. cum as putea face? mentionez ca nu am deschis procedura de succesiune.multumesc!
Este corect. Spatiul nu este al dvs. Daca era obtinuta succesiunea aveati propriul spatiu, asa ca singur cale de a avea spatiu este contractul de comodat .