Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... Pensie pentru limita de varsta
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

Pensie pentru limita de varsta

Buna ziua.

Ma numesc Elena. Sunt nascuta pe 20 ianuarie 1956. Am o vechime de munca la data de 1 septembrie 2011 - 35 ani. Am vrut sa va intreb cand pot iesi la pensie de limita de varsta?

Va multumesc si astept raspunsul dumneavoastra.
Incepand cu luna mai 2016 la implinirea varstei de 60 ani si 4 luni.