Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare cu handicap gr2 de la 8 luni
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare cu handicap gr2 de la 8 luni

nascuta in 10 aprilie 1956 cu o vechime de peste 30 ani cand pot iesi la pensie punand si gradul 2 de handicap?
Puteti beneficia de:
- pensie pentru limita de varsta incepand cu aprilie 2016, respectiv la implinirea varstei de 60 ani;
- pensie anticipata partiala incepand cu aprilie 2011, respectiv la implinirea varstei de 55 ani.