avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 914 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Pensionari şi probleme juridice ... pensionare cu handicap gr2 de la 8 luni
Discuție deschisă în Pensionari şi probleme juridice legate de pensii

pensionare cu handicap gr2 de la 8 luni

nascuta in 10 aprilie 1956 cu o vechime de peste 30 ani cand pot iesi la pensie punand si gradul 2 de handicap?
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 12:10, 26 Ianuarie 2010
Puteti beneficia de:
- pensie pentru limita de varsta incepand cu aprilie 2016, respectiv la implinirea varstei de 60 ani;
- pensie anticipata partiala incepand cu aprilie 2011, respectiv la implinirea varstei de 55 ani.



~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Poate beneficia de pensie? ramonagui08 ramonagui08 Buna ziua, mama mea este nascuta in 13 aprilie 1956 si are o vechime de 34 ani si 10 luni. In februarie s-a desfacut contractul de munca in ideea ca in apr. ... (vezi toată discuția)
Pensie anticipat partiala dobrelucia49 dobrelucia49 buna seara,sunt nascuta pe 09.04.1956 si am 30 ani si 2 luni vechime in munca.Intrebarea mea este daca pot iesi la pensie anticipat partiala.cu stima lucia (vezi toată discuția)
Indeplinesc conditiile pentru a iesi la pensie? giusca valentina giusca valentina Data nasterii: 10 mai 1956 Vechime in munca 34 ani Grupa a II-a de munca : 17 ani si 4 luni Ce sanse am ca la anul ( 2011) cind voi implini 55 ani sa pot ... (vezi toată discuția)