Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... contract de imprumut
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

contract de imprumut

Am facut un contract de imprumut cu o persoana fizica ,legalizat la notar,in febr.2008.Mai precis ,am imprumutat bani la cineva.Dupa 3 ani, acest contract s-a prescris, sau mai este inca valabil??Multumesc!
Termenul de prescriptie incepe sa curga de la data la care persoana imprumutata avea obligatia sa va restituie suma imprumutata.