Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... reintoarcere din CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

reintoarcere din CIC

Daca o salariata se intoarce din concediu de ingrijirea copilului in varsta de pana la doi ani mai beneficiaza de reducerea duratei normale a timpului de lucru cu 2 ore pe zi?
Va multumesc
nu avem CCM
Daca nu aveti CCM la nivel de unitate , se aplica cel la nivel de ramura(depinde in ce domeniu activeaza firma , adica ce este inscris in certif inregistrare ca domeniu principal de activitate)
In cazul in care nu exista nici acel CCM ?
Va multumesc.
Daca nu exista CCM aplicabil angajatorului , atunci va fi foarte greu sa obtineti asa ceva.