Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DECLARATIE TRIMESTRIALA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DECLARATIE TRIMESTRIALA

CONFORM ULTIMELOR MODIFICARI LEGALE SOCIETATEA TREBUIE "SA AIBA IN ANUL ANTERIOR(2010) UN NUMAR MEDIU DE PINA LA 3 SALARIATI EXLUSIV" -EU INTELEG PINA LA 2 SALARIATI, SI EU AM DIN IULIE 2010 O SALARIATA IN CONCEDIU DE CRESTERE COPIL, IN DECLARATII PTR.2010 E TRANSMISA CU=0, SE IA IN CALCUL CA NR. DE 2 SALARIATI IN 2010?????

MULTUMESC MULT
Trebuie sa aveti nr.mediu de salariati pana la 3 exclusiv.Deci pana la 2.99 inclusiv.
Nr.mediu se calculeaza ca medie aritmetica luand in calcul nr.de salariati existenti in stat in fiecare luna si impartiti la 12..Se ia in calcul si salariata in CIC.
buna seara,am tot citit si eu cu nr mediu de salariati dar pina la urma am inteles-nimic-
am o societate infiintata doar in septembrie 2010 astfel
sept-4 salariati
oct-4 salariati
nov-5 salariati
dec-5 salariati
daca am inteles bine fac 4+4+5+5=18/12=1,5 sau 18/4 =4,5 ???

multumesc mult
Media este 18 : 4 = 4,5 salariati.
multumesc mult