avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 2263 soluții astăzi
Forum Discuţii contabile şi ... Contabilitate în general DECLARATIE TRIMESTRIALA
Discuție deschisă în Contabilitate în general

DECLARATIE TRIMESTRIALA

CONFORM ULTIMELOR MODIFICARI LEGALE SOCIETATEA TREBUIE "SA AIBA IN ANUL ANTERIOR(2010) UN NUMAR MEDIU DE PINA LA 3 SALARIATI EXLUSIV" -EU INTELEG PINA LA 2 SALARIATI, SI EU AM DIN IULIE 2010 O SALARIATA IN CONCEDIU DE CRESTERE COPIL, IN DECLARATII PTR.2010 E TRANSMISA CU=0, SE IA IN CALCUL CA NR. DE 2 SALARIATI IN 2010?????

MULTUMESC MULT
Cel mai recent răspuns: mea culpa , utilizator 08:28, 23 Septembrie 2011
Trebuie sa aveti nr.mediu de salariati pana la 3 exclusiv.Deci pana la 2.99 inclusiv.
Nr.mediu se calculeaza ca medie aritmetica luand in calcul nr.de salariati existenti in stat in fiecare luna si impartiti la 12..Se ia in calcul si salariata in CIC.
buna seara,am tot citit si eu cu nr mediu de salariati dar pina la urma am inteles-nimic-
am o societate infiintata doar in septembrie 2010 astfel
sept-4 salariati
oct-4 salariati
nov-5 salariati
dec-5 salariati
daca am inteles bine fac 4+4+5+5=18/12=1,5 sau 18/4 =4,5 ???

multumesc mult
Media este 18 : 4 = 4,5 salariati.
multumesc mult

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Concediu maternitate_ calcul indemnizatie maria.maria.29 maria.maria.29 Buna ziua, Imi puteti spune care este formula de calcul a indemnizatiei pentru concediu de maternitate? Din cate am inteles este 85% din venitul brut pe ... (vezi toată discuția)
Calcul indemnizatie de maternitate si indemnizatie crestere copil ankapipoi ankapipoi As vrea sa stiu ce inseamna baza de calcul pt. ultimele 6 luni respectiv 12 luni. Pe fluturasul meu de salariu apar : salariu incadrare, salariu realizat , ... (vezi toată discuția)
Recalculare cic ovidiu hofman ovidiu hofman sotia are urmatoarea situatie: a nascut in septembrie anul trecut(2008) si are: august 2007- cic pt primul copil sept -cic oct ... (vezi toată discuția)