Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... divort -
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

divort -

Sunt casatorita de 4 ani si am 2 copii gemeni minori. Impreuna cu sotul avem un apartament care este pe numele sotului, cumparat de el, inainte de casatorie. In caz de divort am vreun drept la apartament si ce sanse sunt sa raman cu ambii copii?
Drept la apartament nu aveti, din pacate. Sanse sa pastrati copiii exista, daca faceti dovada ca aveti un spatiu de locuit corespunzator (nu neaparat proprietate) si ca aveti timpul necesar si posibilitatea sa-i cresteti in mod corespunzator. Sotul ar plati pensie de intretinere.
MULTUMESC PTR RASPUNS.