Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... retinere permis conform art. 86 3 cod rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

retinere permis conform art. 86 3 cod rutier

daca am incredintat masina spre a fi condusa unei persoane care nu detine permis de ce mi-au retinut si mie permisul??????#-o
am primit NUP mai e valabil art 103 lit c? Pot sa ma duc maine cu rezolutia de la parchet
si sa-mi ridic permisul?
aris_crina, utilizator
Da, puteti!
AM REZOLVAT!!! pentru art 86 cu 3 nici nu trebuia sa retina permisul... dar asta e Romania...