avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 854 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Codul rutier, contravenţii şi ... retinere permis conform art. 86 3 cod rutier
Discuție deschisă în Codul rutier, contravenţii şi probleme conexe

retinere permis conform art. 86 3 cod rutier

daca am incredintat masina spre a fi condusa unei persoane care nu detine permis de ce mi-au retinut si mie permisul??????#-o
Cel mai recent răspuns: aris_crina , utilizator 13:35, 26 Septembrie 2011
am primit NUP mai e valabil art 103 lit c? Pot sa ma duc maine cu rezolutia de la parchet
si sa-mi ridic permisul?
Ultima modificare: Duminică, 25 Septembrie 2011
aris_crina, utilizator
Da, puteti!
AM REZOLVAT!!! pentru art 86 cu 3 nici nu trebuia sa retina permisul... dar asta e Romania...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Nup pentru refuz de probe biologice, recuperare permis ContSters179979 ContSters179979 Buna ziua. Am fost cercetat pt. \\"refuz de probe bilogice\\"(eu ma aflam la volan,cu motorul oprit,sub influenta bauturilor alcoolice,fara sa conduc). Dupa ... (vezi toată discuția)
Conducere cu permis retinut lucian365 lucian365 [quot]buna ziua, o sa incerc sa fiu rapid in a va face cunoscuta problema...... 08.04.2012 am avut un accident victime dar care nuau depus ... (vezi toată discuția)
Restituire permis, rezolutie procuror pimp9001 pimp9001 Buna ziua, in martie am fost oprit de politie cu un moped neinregistrat, mi-au retinut permisul de conducere cat.b, si au intocmit dosar...ieri a venit ... (vezi toată discuția)