Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... urgent!!
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

urgent!!

am o casa si un teren in vanzare.pe teren am cadastru si intabulare,casa fiind pe rol si platind impozite.se poate vinde??
Daca exista imobilul (casa plus teren)intabulat,atunci solicitati un extras de carte funciara pentru informare si acolo gasiti exact care este regimul juridic si daca se poate instraina.
NUMAI DACA AVETI TITLU DE PROPRIETATE PE CE VRETI SA VINDETI !:P
Ellastef spunea ca are facuta intabulare,credeti ca fara titlu de proprietate asupra terenului si autorizatia de construire a casei se putea inregistra imobilul in cartea funciara?