Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... datorie la banca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

datorie la banca

Buna ziua , am avut o datorie la o banca si nu am platito la timp preluando o firma recuperatoare la care am platit toata datoria integral. As dorii sa stiu dupa cit timp pot face un imprumut intr_o banca .... Va multumesc.
Minim 7 ani, sunteti in evidenta Biroului de credit pana atunci. Nicio banca nu va da un credit unei persoane cu inregistrari negative intr-un astfel de registru.
oricind insa restanta va figura in biroul de credit urmatorii 3-5 ani (nu sunt f sigur de perioada). Asta nu interzice bancii sa va ofere un credit dar in mod sigur va ingreuna obtinerea lui si veti avea nevoie de garantii.
Multumesc pt raspuns...