Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... Datorie bancară achitata prin executare judecatoreasca
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

Datorie bancară achitata prin executare judecatoreasca

In 2008 am deschis la BRD un card de credit. Datoria acumulata a fost achitata in 2013, prin executare judecătorească. Avand in vedere ca datoria s-a achitat acum 5 ani nu mai apare în biroul de credite iar cu banca nu mai exista nicio relatie contractuala. In prezent, soțul meu ( clientul băncii fara nicio restanță) dorește să încheie un credit si nu poate deoarece eu figurez in baza internă a băncii ca rau platnic. Inteleg ca este o normă internă a băncii, dar...este normal ca dupa 5 ani in continuare sa figurez in aceasta baza?
Din Biroul de credite trebuie sa fiti sters ...Banca insa poate tine o evidenta alta decat cea din biroul acela de credite si se pare ca asta e cauza..