Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... chitante fara serie si numar
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

chitante fara serie si numar

Buna ziua! Asociatia de proprietari din care fac parte s-a infiintat la inceputul acestui an si primele 2 chitante emise pentru plata intretinerii nu au serie si numar tiparite, doar numarul de chitanta este trecut de catre cel care a incasat banii. Chitante cu serie, numar si personalizate cu datele asociatiei s-au dat din a treia luna. La inceput au zis ca atunci cand vor avea chitantierul nou le vor lua pe cele vechi si vor fi inlocuite cu chitante noi. Am dat din intamplare peste cele vechi si m-am dus cu ele sa le inlocuiesc cu cele noi. Acum mi se spune ca nu se poate, ca-s ok si cele vechi. Asa este? Stau linistita ca sunt valabile la un eventual proces? Intreb pentru ca am mai avut la vechea asociatie probleme pentru ca administratorul a dat chitante false si am asteptat mult pana ne-am recuperat banii furati.
Multumesc! In sfarsit am inteles...=D>=D>