avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 1065 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Preschimbare punct de lucru in sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Preschimbare punct de lucru in sediu social

Hello,

Am urmatoarea speta.
Pentru o SRL cu 1 punct de lucru se doreste preschimbarea punctului de lucru in sediu social si radierea sediului social actual.

In acest caz ce dosare trebuie depuse la ONRC?
Unul de radiere a sediului social si altul de inregistrare pentru sediul social nou sau doua de radiere atat pentru punctul de lucru cat si sediul social actual, si unul de inregistare?

Sau exista o altfel de cerere care trebuie depusa?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri
Cel mai recent răspuns: ContSters22713 , utilizator 15:55, 28 Septembrie 2011
In hotarare scrieti ca schimbati sediul social la adresa respectiva si ca desfiintati punctul de lucru.
O sa aveti un singur dosar.
Ultima modificare: Miercuri, 28 Septembrie 2011
Gabriela Mihai, Avocat
Multumesc frumos!

Este nevoie sa fac si actul constitutiv actualizat in acest caz?
Da, cu noul sediu.
Sa nu uitati sa faceti o vizita la ANAF in vederea inregistrarii sediului si la aceasta institutie pentru a indeplini conditiile art 17 alin. 3 Legii nr. 31/1990 a societatilor comerciale, republicata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Sediul social expira azi, dosarul de radiere firma este deja pe rol, insa mi se cere sa ofer dovada mutarii sediului MStroe MStroe Buna ziua, Am o problema. Am avut incheiat un contractde gazduire a sediului social cu o firma de avocatura pentru un an. Acesta expira azi, 28 februarie ... (vezi toată discuția)
Neradierea sediu secundar fcostea fcostea Buna seara, Puteti sa ma ajutati cu un raspuns la fiecare dintre urmat. intrebari?: 1.Care sunt consecintele omiterii de notificare la ORC a radierii ... (vezi toată discuția)