Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale Preschimbare punct de lucru in sediu social
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

Preschimbare punct de lucru in sediu social

Hello,

Am urmatoarea speta.
Pentru o SRL cu 1 punct de lucru se doreste preschimbarea punctului de lucru in sediu social si radierea sediului social actual.

In acest caz ce dosare trebuie depuse la ONRC?
Unul de radiere a sediului social si altul de inregistrare pentru sediul social nou sau doua de radiere atat pentru punctul de lucru cat si sediul social actual, si unul de inregistare?

Sau exista o altfel de cerere care trebuie depusa?

Multumesc anticipat pentru raspunsuri
In hotarare scrieti ca schimbati sediul social la adresa respectiva si ca desfiintati punctul de lucru.
O sa aveti un singur dosar.
Gabriela Mihai, Avocat
Multumesc frumos!

Este nevoie sa fac si actul constitutiv actualizat in acest caz?
Da, cu noul sediu.
Sa nu uitati sa faceti o vizita la ANAF in vederea inregistrarii sediului si la aceasta institutie pentru a indeplini conditiile art 17 alin. 3 Legii nr. 31/1990 a societatilor comerciale, republicata.