Forum Discuţii juridice Recuperări de creanţe, datorii, ... co-platitor
Discuție deschisă în Recuperări de creanţe, datorii, Probleme cu băncile

co-platitor

buna ziua,as dori o lamurire/indrumare ce pot face?
sunt co-debitor la un credit titularul de drept nu-si plateste ratele de cca 800 zile,am primit instiintare de la banca,cum pot rezolva sit,pers resp lunar are venituri dar banca nu -i pune oprire pe salariu,banii sii insuseste si atat la tel nu poate fi contactata(persoana). multumesc!
Banca incearca recuperarea creditului fie de la debitor,fie de la codebitor.In caz ca il va recupera de la dumneavoastra, aveti la indemana calea actiunii in instanta impotriva debitorului pentru recuperarea sumei in cauza.
ContSters145448, utilizator
n-am ptr ce o plati eu,in schimb cum pot gasi o cale de rezolvare legal macar/