Forum Discuţii juridice Societăţi comerciale modificare statut srl
Discuție deschisă în Societăţi comerciale

modificare statut srl

Buna ! Am si eu o intrebare scurta ca pe la noi prin Sibiu citi oameni atitea pareri.
Vreau sa preiau un srl al tatalui meu si trebuie sa ii schimb asociatul, administratorul si sa ii mai adaug 2 CAEN-uri........ acum urmeaza intrebarea...... chestiile astea tre facute prin act notarial sau printr-o hotarire a asociatului pe care o inregistrez la ONRC?

Si inca o intrebare ...... are cineva idee cit costa asta?
@alberto.. chiar sinteti sigur ca contractul de cesiune nu trebuie autentificat? eu stiam ca trebuie, de aceea va intreb.
Exista o exceptie: contractele de cesiune cu titlu gratuit se considera donatii si trebuie facute la notar in forma autentica (nu la avocat). Eu nu am mai facut un astfel de act de prin 1999 cred.
Dar toate contractele de cesiune la valoare nominala se fac sub semnatura privata.

Alberto Kurtyan