Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii card de salariu
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

card de salariu

am si eu doua intrebari~daca salariul net de pe fluturas coincide cu suma virata pe cardul de salariu si daca se vad miscarile in cazul in care mai exista un alt card pentru acelasi cont de salariu/ Va multumesc!
Pe card in mod normal se vireaza in intregime,respectiv,restul de plata.Se poate plati insa si o parte de salariu pe card si restul numerar.
A doua intrebare nu am inteles ce doriti sa aflati.
in principiu ar trebui sa corespunda suma de pe card cu cea din fluturas si nu conteaza cate carduri exista pe un cont se vad absolut toate tranzactiile de pe acel cont
suma virata de societate ca si salariu trebuie sa apara ca intrare in contul personal, restul miscarilor din cont se pot vedea in extrasul de cont. Exista posibilitatea ca plata sa nu fie identica cu restul de pe flutura, pot aparea erori de operare. sfatul meu e sa verificati permanent restul de pe flutras cu intrarile din extrasul de cont.