avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 905 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... nelamuriri revisal
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

nelamuriri revisal

daca ai un angajat din 1979 in functia de casier cu 1/2 norma ,iar intre timp devine contabil sef cu norma intreaga, in revisal la "date angajat " ce treci dupa ce ai trecut data contractului (1979) actuala functie si norma sau cea initiala cu care a fost angajat atunci?
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:05, 29 Septembrie 2011
Functia, norma, salariul, sporuri, etc la data completarii registrului.
carsgp a scris:

daca ai un angajat din 1979 in functia de casier cu 1/2 norma ,iar intre timp devine contabil sef cu norma intreaga, in revisal la "date angajat " ce treci dupa ce ai trecut data contractului (1979) actuala functie si norma sau cea initiala cu care a fost angajat atunci?


Daca ii treceti datele initiale din contract , atunci va trebui sa-i operati si modificarile ulterioare survenite la c.i.m. ...

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Despre revisal simavio simavio Dupa cate am inteles incepand din data de 16 august putem folosi varianta finala a REVISAL-ului,nu am folosit varianta demo,problema mea este daca salariile le ... (vezi toată discuția)
Revisal 2011 dumi32 dumi32 Fiind o institutie publica de stat si avand in pastrare cartile de munca si dreptul de a complta in ele as dori sa va intreb ce se va trece in programul ... (vezi toată discuția)
Revisal nou cioc natalia cioc natalia Buna ziua, Am inteles ca in revisalul cel nou trebuie trecute manual, toate contractele de munca din ianuarie 2011 pana in prezent, chiar si cele incetate, ... (vezi toată discuția)