Forum Discuţii juridice Legislaţie europeană, CEDO, UE, ... TERMEN DE DEPUNERE PLANGERE LA CEDO
Discuție deschisă în Legislaţie europeană, CEDO, UE, proceduri europene

TERMEN DE DEPUNERE PLANGERE LA CEDO

buna ziua! .Am fost condamnat definitiv pe ne drept la 3 ani inchisoare de o instanta din ialomita, slobozia pentru un furt care nu lam facut eu ,pur si simplu sant fara nici-o vina mi-au facut manevra politisti la o recunoastere din grup in cele din urma am ramas definitiv cu cei trei anisori cadou dela instantele din romania .acum am depus o cerere de revizuire si astept raspunsul daca mi-o aproba ,vreau sa stiu pot sa mai fac plangere la cedo daca eu am ramas definitiv pe data de 10.02 .2011 ? ma gandesc ca au trecut cele 6 luni.
Buna, am si eu o intrebare , daca fiul meu este bolnav psihic si datorita boli face infractiuni , instantele il condamna incontinuu fara sa tina seama de antecedentele lui psihice , pot face plingere la cedo ? Si ce pot sa cer. Astept rasp dvoastra