avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 304 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... de cand curg cele 60 de zile de la absolvirea unei ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

de cand curg cele 60 de zile de la absolvirea unei institutii de invatamant ?

Buna ziua. am o cunostinta care a absolvit liceul in sesiunea IUNIE-IULIE 2011. V-as ruga sa-mi spuneti si mie de la ce data se scurg cele 60 de zile in care trebuie sa se prezinte la agentia de somaj pentru depunerea dosarului ? si care este ultima zi ? Mentionez ca a fost la agentie pe 20 august si i s-a respins dosarul pentru motivul ca au trecut cele 60 de zile.
Cel mai recent răspuns: ContSters136493 , utilizator 18:48, 1 Octombrie 2011
rrobyfm a scris:

spuneti-mi, va rog, in ce lege ati gasit aceasta fraza ? Va rog mult....e foarte important pentru multi absolventi...



Scuze pentru omisiune,sursa este:
[ link extern ]
Este vorba despre forma actualizata a actului normativ,iar precizarea o gasiti la art.52(3).
Ultima modificare: Sâmbătă, 1 Octombrie 2011
ContSters136493, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Somaj dupa absolvirea liceului a_li_na a_li_na Buna ziua, dupa cate zile pot depune dosarul pentru somaj dupa absolvirea liceului? (vezi toată discuția)
Somajul o problema pentru elevii care nu au luat bacalaureatul addynutza addynutza sora mea a terminat clasa a XII si nu a luat bacalaureatul nici prima nici a doua oara,a fost azi sa-si depuna dosarul de somaj dar nu i l-au primit pe motiv ... (vezi toată discuția)
Subventie tanar absolvent mitrofan emilia mitrofan emilia BUNA ZIUA am o rugaminte! asi dori sa angajez un tanar absolvent de liceu din 2013 si nu stiu daca beneficiez de subventie . va rog sa specificati ce ... (vezi toată discuția)