Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... de cand curg cele 60 de zile de la absolvirea unei ...
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

de cand curg cele 60 de zile de la absolvirea unei institutii de invatamant ?

Buna ziua. am o cunostinta care a absolvit liceul in sesiunea IUNIE-IULIE 2011. V-as ruga sa-mi spuneti si mie de la ce data se scurg cele 60 de zile in care trebuie sa se prezinte la agentia de somaj pentru depunerea dosarului ? si care este ultima zi ? Mentionez ca a fost la agentie pe 20 august si i s-a respins dosarul pentru motivul ca au trecut cele 60 de zile.
rrobyfm a scris:

spuneti-mi, va rog, in ce lege ati gasit aceasta fraza ? Va rog mult....e foarte important pentru multi absolventi...

Scuze pentru omisiune,sursa este:
[ link extern ]
Este vorba despre forma actualizata a actului normativ,iar precizarea o gasiti la art.52(3).
ContSters136493, utilizator