Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... penalizari caldura
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

penalizari caldura

buna ziua.ma confrunt cu o problema destul de grava.pe perioada verii au venit penalizari la caldura de 400-500 de lei, eu beneficiind de compensare la caldura in fiecare an in procent de 90-100%.e posibil asa ceva.cum o pot rezolva?multumesc
Scuzati, am recitit legea si nu se include energia termica consumata in scopul prepararii apei calde menajere. Aveti dreptate, desi legea spune ca se acorda aceste ajutoare pentru incalzirea locuintei... logic era sa fie separate mai intai costurile comune .
~ Conținut șters la cerere ~
Pai poti sa-i ceri daca el a fost restantier si din banii platiti la caldura de ceilalti locatari s-au platit alte facturi si pentru el, la alti furnizori pe care restantierul nu le-a platit datorita restantelor.
Ca daca s-ar fi platit facturile in aceeasi masura cum au platit si locatarii, in loc de un singur furnizor cu penalizari ar fi avut mai multi furnizori cu penalizari pe care restantierul nostru ar fi trebuit sa le plateasca.

Deci nu aici e "ata alba"!