Forum Discuţii juridice Paşapoarte, cărţi de ... Contract de comodat
Discuție deschisă în Paşapoarte, cărţi de identitate, acte de stare civilă - formalităţi, obţinere, probleme

Contract de comodat

Buna ziua.ma numesc Florin si sunt in Italia de 7 luni cu toate actele in regula(buletin italian si rezidenta).problema mea este urmatoarea:vreau sa vin in tara din italia cu masina care este inmatriculata in italia,dar masina este inscrisa pe numele soacrei mele.Aici in italia pot sa circul cu ea pt. ca asigurarea este facuta in asa fele incat sa poata sa circule oricine cu masina.intrebarea mea este pot sa vin din italia in romania cu masina fara proprietarul masini sau am nevoie de ceva imputernicire ca sa nu am probleme la vama sau in romania.am de gand sa stau doar 2 saptamani in tara.Va multumesc.
Aveti nevoie de procura notariala.