Forum Discuţii contabile şi ... Fiscalitate - Salarii contracte munca
Discuție deschisă în Fiscalitate - Salarii

contracte munca

in sept 2011 am transmis contract de munca pe versiunea veche ,datorita faptului ca nu am transmis inca registru evidenta actualkizat in versiune noua. este gresit? ce urmari are?multumesc mult
De la 01.08.2011 aveti o perioada de 90 zile in care mai puteti trans,ite date si in Revisal-ul vechi.
simonaoprica a scris:

De la 01.08.2011 aveti o perioada de 90 zile in care mai puteti trans,ite date si in Revisal-ul vechi.

Completarea, respectiv înregistrarea în registru a elementelor prevăzute la art. 3 alin. (2) din HG nr. 500/2011 se face în termenele prevăzute la art. 4 din acelaşi act normativ cu precizarea că salariul, sporurile şi cuantumul acestora se completează şi pentru contractele individuale de muncă deja înregistrate, în termen de 90 de zile de la data intrării în vigoare a prezentei hotărâri.