avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 706 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... am nevoie de o lamurire in legatura cu penalitatile la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

am nevoie de o lamurire in legatura cu penalitatile la apa rece

Buna ziua ,
Doresc sa stiu daca se mai aplica prevederile legii 175 /2010 cu privire la scutirea de penalitati la apa rece.
multumesc!
Cel mai recent răspuns: elga50 , moderator 04:55, 6 Octombrie 2011
Nu se mai aplica.
Legea 175/2010 si-a incetat aplicabilitatea din iulie 2011.
De scutirea la plata penalizarilor beneficiau restantierii care reuseau sa-si plateasca debitele restante in intregime pana la data de 20 iulie 2011 si se vizau penalizarile calculate pe baza sistemului de penalizare al asociatiei pentru orice utilitati.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Legea 175/2010 scutirea de penalitati elenadove elenadove buna ziua, are cineva informatii despre cum se aplica legea 175/2010 .avem un restantier la care am calculat penalizari pe care refuza sa le plateasca si ... (vezi toată discuția)
Penalitatile se sterg integral ? ovi47 ovi47 Buna ziua Va rog sa-mi raspundeti daca,in cazul achitarii integrale a restantelor la plata intretinerii(acumulate cam in 2 ani),restantele sunt sterse ... (vezi toată discuția)
Legea 175 este aplicabila? ionescu teodosie ionescu teodosie Legea 175/2010 este aplicabila si retroactiv mai precis persoanelor cu dotorii istorice anterioare datei intrarii in vigoare a legii? Daca nu exista norme ... (vezi toată discuția)