Forum Discuţii juridice Asociaţii de proprietari / ... am nevoie de o lamurire in legatura cu penalitatile la ...
Discuție deschisă în Asociaţii de proprietari / locatari

am nevoie de o lamurire in legatura cu penalitatile la apa rece

Buna ziua ,
Doresc sa stiu daca se mai aplica prevederile legii 175 /2010 cu privire la scutirea de penalitati la apa rece.
multumesc!
Nu se mai aplica.
Legea 175/2010 si-a incetat aplicabilitatea din iulie 2011.
De scutirea la plata penalizarilor beneficiau restantierii care reuseau sa-si plateasca debitele restante in intregime pana la data de 20 iulie 2011 si se vizau penalizarile calculate pe baza sistemului de penalizare al asociatiei pentru orice utilitati.