Forum Discuţii juridice Drept penal - probleme serioase cu ... Transfer de procedura penala in Grecia
Discuție deschisă în Drept penal - probleme serioase cu dreptul

Transfer de procedura penala in Grecia

ce acord are Romanai cu Grecia?
pe langa l 302/2004 ce alte reglementari sunt?

Pot sa trimit documentele traduse in engleza (limba de circulatie internationala) sau trebuie neaparat greaca?
klaus86, utilizator
Vedeti si regulamentele europene in domeniu.

Documentele destinate autoritatilor grecesti trebuie sa fie in greaca.
Din cate stiu, prevederile permit o astfel de procedura, insa deocamdata nu am la indemana baza legala.Poate intervine cineva sa completeze. Succes!!
mi-ar fi de folos un nr de regulament, JAI etc
alis30 a scris:

Din cate stiu, prevederile permit o astfel de procedura, insa deocamdata nu am la indemana baza legala.Poate intervine cineva sa completeze. Succes!!

daca gasiti baza legala va rog sa imi comunicati!
eu am mai gasit CONVENŢIA EUROPEANÃ PRIVIND TRANSFERUL DE PROCEDURI ÎN MATERIE PENALÃ (STRASBOURG, 1972)
dar probabil pot traduce actele si intro-o limba de circulatie internationala cum prevede l 302
klaus86, utilizator