Forum Discuţii juridice Procedura în faţa instanţei ... Probe in limba engleza?
Discuție deschisă în Procedura în faţa instanţei civile - reguli, acte, termene, căi de atac

Probe in limba engleza?

Intr-o proces de contestare a unui sanctiuni, pot aduce probe scrise in limbi de circulatie internationala (in fapt, in engleza). Acestea trebuie traduse legalizat sau care este procedura?

Multumesc frumos!
Se pot aduce astfel de inscrisurui , insa , intr-adevar, vor trebui sa fie traduse si legalizate.
freeelis a scris:

Se pot aduce astfel de inscrisurui , insa , intr-adevar, vor trebui sa fie traduse si legalizate.

Traduse si legalizate inseamna traduse legalizat, nu? Adica neaparat la un centru de traduceri legalizate, nu traduse de mine, gen. Este necesar ca legalizarile sa existe si in perioada de documentare, atunci cand le trimit avocatului?
traduse și legalizate înseamnă traduse de un traducător autorizat și legalizate de un notar. nu există centre de traduceri legalizate.