avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 665 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Student, vreau sa imi fac firma - am nevoie de un mic ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Student, vreau sa imi fac firma - am nevoie de un mic sfat

buna ziua...de cateva zile incerc sa fac niste acte pt a-mi deschide o firma..dar fiind studenta in anul 2 si neavand un loc de munca finantarile sunt mici.. va rog sa imi dat o idee despre cum as putea sa fac rost de ceva finantari...chiar si printr-o banca daca se poate....ceva oferte pt studenti? va multumesc.:(
Cel mai recent răspuns: lavinia31 , utilizator 18:25, 9 Octombrie 2011
pentru inceput poti infiinta un SRL-D, sa incerci sa iti desfasori activitatea cat mai bine,iar pana la primavara cand se va deschide finantarea pe acest program sa ai pregatit un plan de afaceri pentru a depune dosar pentru finantare.
daca tu nu ai venit,bancile nu pot sa te crediteze.
incearca o asociere sau un ajutor financiar obtinut de la familie, daca ei realizeaza venituri
in ce domeniu doresti sa desfasori activitatea?
as vrea sa deschid o agentie imobiliara si un birou de consultanta
activitatea cod caen 683 -Activităţi imobiliare pe bază de comision sau contract, nu este eligibila pentru SRL-D
activitatea cod caen 7022-Activitati de consultanta pentru afaceri si management este eligibila pentru SRL-D
cel mai util pentru tine este sa citesti ghidul solicitantului pe site:
[ link extern ]

multumesc

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Deschidere firma intr-un apartament Aliya Aliya Buna ziua, Pentru a-mi putea deschide o firma de\' BUSINESS SI CONSULTANTA intr-un apartament si sa fiu asociatul unic sau nu a afacerii ce acte de studii ... (vezi toată discuția)
Srl- d cod caen 6622 aallyah9 aallyah9 Se poate pune pe un SRL-D ca si domeniu principal codul CAEN 6622- Agent de asigurari si ca domeniu secundar consiliere juridica in afaceri? Multumesc (vezi toată discuția)
Infiintare srl-d obiect de activitate evaluarea proprietatilor imobiliare adi_ana adi_ana buna ziua, as dori sa deschid o societate SRL-D, avand obiect de activitate evaluarea proprietatilor imobiliare. va rog sa imi spuneti daca este posibil ... (vezi toată discuția)