Forum Discuţii juridice Fonduri europene, finanţări ... Student, vreau sa imi fac firma - am nevoie de un mic ...
Discuție deschisă în Fonduri europene, finanţări nerambursabile, grant-uri

Student, vreau sa imi fac firma - am nevoie de un mic sfat

buna ziua...de cateva zile incerc sa fac niste acte pt a-mi deschide o firma..dar fiind studenta in anul 2 si neavand un loc de munca finantarile sunt mici.. va rog sa imi dat o idee despre cum as putea sa fac rost de ceva finantari...chiar si printr-o banca daca se poate....ceva oferte pt studenti? va multumesc.:(
pentru inceput poti infiinta un SRL-D, sa incerci sa iti desfasori activitatea cat mai bine,iar pana la primavara cand se va deschide finantarea pe acest program sa ai pregatit un plan de afaceri pentru a depune dosar pentru finantare.
daca tu nu ai venit,bancile nu pot sa te crediteze.
incearca o asociere sau un ajutor financiar obtinut de la familie, daca ei realizeaza venituri
in ce domeniu doresti sa desfasori activitatea?
as vrea sa deschid o agentie imobiliara si un birou de consultanta
activitatea cod caen 683 -Activităţi imobiliare pe bază de comision sau contract, nu este eligibila pentru SRL-D
activitatea cod caen 7022-Activitati de consultanta pentru afaceri si management este eligibila pentru SRL-D
cel mai util pentru tine este sa citesti ghidul solicitantului pe site:
[ link extern ]

multumesc