Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... concediere ilegala?
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

concediere ilegala?

In prezent sunt in concediu de crestere copil pana la 2 ani urmand ca din martie 2012 sa reincep munca la societatea la care sunt angajata in functia de manager resurse umane. Pe perioada in care am lipsit a fost angajata o societate care sa indeplineasca atributiile mele avand in vedere ca eram singura angajata a departamentului respectiv. Intre timp au avut loc mai multe concedieri probabil din cauza dificultatilor economice si mi-au ajuns la ureche niste zvonuri (confirmate) ca voi fi si eu concediata imediat ce ma voi intoarce la serviciu in martie. Este legala concedierea mea atat timp cat ei vor tine legatura cu acea societate de resurse umane?
Daca serviciul a fost externalizat si postul desfiintat, este legal.