Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... fisa lchidare
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

fisa lchidare

Buna ziua

Situatia mea este urmatoarea. S-a incheiat perioada de preaviz pentru concediere conform articolului 65 al1. 15 zile din aceste 20 au fost pentru luna septembrie. s-a facut plata salariului pentru aceste zile. Pentru restul de 5 zile cand ar trebui sa se faca plata? Nota de lichidare nu am primit. Data platii salariilor in institutie este cea de 7 a lunii. E posibil sa trebuiasca sa astept pana luna viitoare acesti bani? sau exista un termen in acest sens?
Exista posibilitatea ca pentru cele 5 zile de preaviz din octombrie sa asteptati pana la data de 7 ale lunii noiembrie cand se achita salariul aferent lunii octomnbrie