Forum Discuţii juridice Dreptul familiei sau probleme ... cerere de poprire a pensiei de intretinere din pensia ...
Discuție deschisă în Dreptul familiei sau probleme juridice de familie

cerere de poprire a pensiei de intretinere din pensia tatalui

va rog sa ma ajutati sa formulez o cerere de poprire a pensiei de intretinere din pensia tatalui, avand o sentinta prin care se retinea din salar aceasta pensie de intretinere.
Transmiteti printr-un executor judecatoresc o copie dupa sentinta instantei catre CJP.
si cui trebuie sa ma adresez in momentul acesta?(avocat, judecatorie.....etc)
Va adresati unui executor judecatoresc.
Spuneti "se retinea pensia de intretinere din salariu", ceea ce inseamna ca angajatorul a poprit pensia de intretinere in baza unei ordonante de poprire pana la un moment dat , iar in prezent acest lucru nu se mai intampla.
Care este de fapt motivul pentru care angajatorul refuza in prezent poprirea?
Cunoasteti motivul, v-ati interesat?
Reveniti cu detalii!
MARTA SIMONA PETRE, Avocat
a fost angajat, iar acum s-a pensionat si casa de pensii in urma trimiterii unei copii dupa sentinta prin care se obliga la plata pensii de intretinere pana la 25 de ani dat fiind faptul ca sunt studenta,mi-a trimis un raspuns prin care imi cere sa ma" adresez instantei in vederea emiterii unui act in conformitate cu art 453 si 454."
acum nu stiu ce am de facut? pe cine sa chem in instanta?.......