avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 583 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... bani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

bani

Buna ziua.
Acum un an de zile am primit de la o verisoara din germania 1000 de euro prin westernunion cu titlu de cadou.
Acum revenind in tara ea imi cere sa-i restitui banii ce mi-a trimis in cadou acum un an.
Dar eu nu am posibilitatea sa dau inapoi, dar ea ma ameninta ca daca nu-i dau inapoi atunci ma da in judecata.
Va rog frumos sa-mi scrieti ce poate sa faca , poate sa ma dea in judecata , la ce ma pot astepta.
Multumesc anticipat pentru ajutor.:(:(:(
Cel mai recent răspuns: ContSters213050 , utilizator 09:43, 14 Octombrie 2011
Desigur ca va poate da in judecata. Intrebarea care se pune este si ce sanse va avea. Darurile, cadourile,..etc. nu pot face obiectul unei cereri de restituire in fata instantei, cu succes, raportat la situatia de fapt pe care dumneavoastra ati prezentat-o. Depinde insa si de ce probe va administra, si depinde si daca situatia expusa de dumneavoastra este chiar aceasta.
Ultima modificare: Vineri, 14 Octombrie 2011
ContSters213050, utilizator

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Cadou cerut inapoi bea-gabriela bea-gabriela Acum 2 ani am primit de la o cunostinta 1000 de euro din germania . A trimis ca cadou . Acum ma sunat sa o dau inapoi . Ca daca nu o dau ma da in judecata. A ... (vezi toată discuția)
Plangere penala de abuz de incredere Brunisor123 Brunisor123 Buna ziua. Ma poate ajuta cineva cu un sfat? Pe scurt, nu este vorba de o casatorie, ci de o relatie de 2 ani, care s-a incheiat, iar acum \"domnul\" o ... (vezi toată discuția)
Cadourile primite trebuiesc returnate? am fost ajutată să achiziționez o mașină iar acum mi se cer înapoi acei bani Mykytudor Mykytudor Acum ceva timp fostul meu prieten mi a facut cadou niste bani pt a ma ajuta sa mi achizitionez o masina.mi am cumparat la momentul ala iar acum daca ne am ... (vezi toată discuția)