Forum Discuţii juridice Drept civil - moşteniri, drept de ... bani
Discuție deschisă în Drept civil - moşteniri, drept de proprietate şi altele

bani

Buna ziua.
Acum un an de zile am primit de la o verisoara din germania 1000 de euro prin westernunion cu titlu de cadou.
Acum revenind in tara ea imi cere sa-i restitui banii ce mi-a trimis in cadou acum un an.
Dar eu nu am posibilitatea sa dau inapoi, dar ea ma ameninta ca daca nu-i dau inapoi atunci ma da in judecata.
Va rog frumos sa-mi scrieti ce poate sa faca , poate sa ma dea in judecata , la ce ma pot astepta.
Multumesc anticipat pentru ajutor.:(:(:(
Desigur ca va poate da in judecata. Intrebarea care se pune este si ce sanse va avea. Darurile, cadourile,..etc. nu pot face obiectul unei cereri de restituire in fata instantei, cu succes, raportat la situatia de fapt pe care dumneavoastra ati prezentat-o. Depinde insa si de ce probe va administra, si depinde si daca situatia expusa de dumneavoastra este chiar aceasta.
ContSters213050, utilizator