Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somajul se suspenda ?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somajul se suspenda ?

In perioada 20-31 octombrie 2011 voi participa la recensamantul populatiei ca recenzor.
Pentru acest serviciu o sa fiu platita cu 50 lei brut/zi.
In acest moment sunt somera in plata.
Intrebarea mea este urmatoarea : Somajul meu se suspenda pentru perioada sus amintita si se prelungeste cu aceeasi perioada ?
Va multumesc.
Intrebati la Agentia de Somaj ca se pare ca au primit instructiuni in acest sens.