avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 924 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Somajul se suspenda ?
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Somajul se suspenda ?

In perioada 20-31 octombrie 2011 voi participa la recensamantul populatiei ca recenzor.
Pentru acest serviciu o sa fiu platita cu 50 lei brut/zi.
In acest moment sunt somera in plata.
Intrebarea mea este urmatoarea : Somajul meu se suspenda pentru perioada sus amintita si se prelungeste cu aceeasi perioada ?
Va multumesc.
Cel mai recent răspuns: Valeriu TUDOR , Consultant resurse umane 14:31, 14 Octombrie 2011
Intrebati la Agentia de Somaj ca se pare ca au primit instructiuni in acest sens.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Recenzor sau somer? dreptaciul dreptaciul In cazul in care un somer este acceptat sa fie recenzor pt recensamantul de anul acesta,conform celor scrise in presa se vor lucra 12 zile ,cca 12 ore/zi pt ... (vezi toată discuția)
Cum se impoziteaza ? petro250 petro250 Am fost recrutata ca recenzor pentru recensamantul populatiei care va incepe pe 20 octombrie. Petru acest lucru o sa fiu renumerata cu 50 brut lei/zi. Stiu ca ... (vezi toată discuția)
Somerul poate fi recenzor? doru1961 doru1961 O persoana ce primeste indemnizatie de somaj se poate angaja cu contract civil pentru a fi recenzor la recesamantul persoanelor din octombrie 2011 sau daca se ... (vezi toată discuția)