Forum Discuţii contabile şi ... Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA TVA
Discuție deschisă în Taxa pe Valoarea Adaugată - TVA

TVA

O societate de catering factureaza servicii pentru o scoietate din UE. In acest caz locul prestarii este in Romania conf. Art. 133(4) lit.d. (masa s-a servit la sediul societatii din Romania)Conform normelor aceasta operatiune nu se declara in declaratia 390. Cum se intocmeste factura? Se calculeaza TVA si se trece pe factura, sau se aplica taxare inversa?
factura se intocmeste normal, cu tva si restul vad ca stiti
multumesc