Forum Discuţii juridice Şomaj, concediu creştere copil, ... Plati catre CNSAT
Discuție deschisă în Şomaj, concediu creştere copil, asigurări sociale şi asistenţă socială

Plati catre CNSAT

Am primit acasa un plic de la CNSAT in care mi se comunica ca in perioada 2002-2004 nu am platit contributia catre dumnealor.Mentionez ca in aceea perioada am avut un PFA care ulterior s-a desfiintat.Din 2000 nu am beneficiat de nici un serviciu medical.Mentionez ca din 2004 am lucrat la diverse firme care au platit contributia catre dansii si eu nu am avut nevoie de nici un serviciu medical .sunt obligata sa platesc taxa daca nu am beneficiat de serviciile dumnealor?

Multumesc!
In primul rand nu conteaza daca ati beneficiat sau nu de servicii medicale decontate de casa de asigurari de sanatate. Se plateste acea contributie. La dumneavostra e posibil sa fie legata de acel pfa. Mergeti la ei cu hartia primita si cereti informatii si ce acte doveditoare trebuie sa duceti sau daca aveti ceva de plata pentru acea perioada.