Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu de recuperat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu de recuperat

Buna ziua,

sunt angajata la o firma care nu mi.a mai platiti salariul de 2 luni dar ma amana cu plata si imi spune k va plati.Am convenit o parte din salariu sa.mi dea pe cartea de munca o parte la negru.C sfaturi imi da.ti ca sa recuperez salariu destul de considerabil pentru zilele de astazi.Va multumesc anticipat pt raspuns
va puteti recupera numai salariul inscris in c.i.m., cealalta parte este cam greu de recuperat in lipsa unui inscris care sa dovedeasca acest lucru ... pentru neplata salariului puteti sesiza ITM-ul si/sau instnata de judecata.