avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 353 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... salariu de recuperat
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

salariu de recuperat

Buna ziua,

sunt angajata la o firma care nu mi.a mai platiti salariul de 2 luni dar ma amana cu plata si imi spune k va plati.Am convenit o parte din salariu sa.mi dea pe cartea de munca o parte la negru.C sfaturi imi da.ti ca sa recuperez salariu destul de considerabil pentru zilele de astazi.Va multumesc anticipat pt raspuns
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 15:40, 16 Octombrie 2011
va puteti recupera numai salariul inscris in c.i.m., cealalta parte este cam greu de recuperat in lipsa unui inscris care sa dovedeasca acest lucru ... pentru neplata salariului puteti sesiza ITM-ul si/sau instnata de judecata.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Daca am lucrat fara contract de munca cum recuperez salarile restante? sorinaionela sorinaionela din luna ian lucrez la o fabrica fara contract de munca si nu am primit decat o parte din bani.cum pot sa recuperez salariile restante daca nu am contract de ... (vezi toată discuția)
Buna ziua, in luna martie am fost angajat intr.o firma de prelucrare ... Dobritoiu Alex Dobritoiu Alex Buna ziua, in luna Martie am fost angajat intr.o firma de prelucrare a materialelor lemnoase cu program de 8 ore zi. Dupa 2 luni de activitate, angajatorul ... (vezi toată discuția)
Lipsa in gestiune GrowNxxx GrowNxxx Lucrez la un magazin alimentar din centru Iasului de 17 ani.Nu am avut niciodata probleme sau am iesit lipsa la inventar. De aproape 1 an s-a schimbat ... (vezi toată discuția)