avocatnet.ro explicăm legislația
Caută (ex. salariu minim) 414 soluții astăzi
Forum Discuţii juridice Dreptul muncii - contract de ... incetare suspendare dupa CIC
Discuție deschisă în Dreptul muncii - contract de muncă, demisie, salariu şi altele

incetare suspendare dupa CIC

Buna ziua,

Imi puteti spune ce am de facut pentru o angajata ce a fost in CCC, si se intoarce maine, dupa cei 2 ani (intregi)?

Mai intai, banuiesc ca am nevoie de o cerere din partea ei, iar apoi o decizie pentru incetarea suspendarii?

In Revisal trebuie sa operez modificarea in ziua anterioara revenirii?

In afara de acestea trei (daca sunt corecte), mai trebuie sa fac ceva?

Multumesc.
Ultima modificare: Luni, 17 Octombrie 2011
ContSters60781, utilizator
Cel mai recent răspuns: Cornel Vasile , Consilier juridic 17:54, 17 Octombrie 2011
Certificatele medicale nu se inregistreaza in Revisal, motiv pentru care programul nici nu prevede acest articol de suspendare.. Unde ati regasit aceasta informatie? Iar in ceea ce priveste perioada si cauzele de suspendare, acestea se introduc in max 20 zile lucratoare de la data suspendarii, cf HG 500/2011 lucru care mi-e f clar. Doar despre incetarea suspendarii nu se spune nimic..
Da, este corect ceea ce ati inteles ... incetarea suspendarii o puteti face si in ziua in care inceteaza suspendarea dar si dupa aceasta .. ubi lex non distinguit, nec nos distinguere debemus = unde legea nu distinge, nici noi nu trebuie sa distingem.

~ final discuție ~

Alte discuții în legătură

Revisal IARCA IZABELA IARCA IZABELA Care este data limita de depunere REVISAL. (vezi toată discuția)
Revisal concediu fara plata danyyyyy danyyyyy buna ziua, cum se inregistreaza in revisal concediu fara plata, nici nu stiu daca se inregistreaza si daca se inregistreaza unde trebuie sa se scrie de ex. o ... (vezi toată discuția)
Revisal 5.0.6 carmen.balan1967@yahoo.com carmen.balan1967@yahoo.com Buna ziua ! Nu stiu daca am procedat corect in ceea ce priveste operarea in Revisal a unei suspendari, si anume : Un salariat a beneficiat de c.f.p. in per. ... (vezi toată discuția)