Forum Discuţii juridice Executare silită REFUZUL LA EXECUTARE?
Discuție deschisă în Executare silită

REFUZUL LA EXECUTARE?

Am solicitat prin intermediul executorului de la Primaria pe care trebuie sa o execut, lista cu inventarul domeniului privat al primariei. Daca nu vor inainta aceasta lista in termenul legal (30 zile) ce pot face?
veti face prin intermediul unui birou de executor judecatoresc o notificare prealabila actiunii de executare silita.
Multumesc
Probabil nu m-am facut inteles.
Am depasit aceasta faza. Am blocat conturile respectivei primarii (dupa cele 6 luni) prin intermediul executorului. Problema este ca se pare ca primariile nu mai primesc fonduri. Timp de trei luni de cand am blocat conturile - nu le-a intrat nici un ban. Si suma pe care o am de recuperat este mare. Daca in acest caz ei nu vor trimite documentele solicitate - ce pot face eu?
Dvs....nu puteti face nimic. Executorul judecatoresc poate..si stie exact ce are de facut.
Faceti cerere de staruinta in executare, solicitandu-i executorului judecatoresca sa insiste in cererea privind lista cu inventarul domeniului privat al primariei.
Vorbim totusi de...cereri facute intr-un dosar de executare...nu?